(495) 500-26-34; (963) 778-01-41
О бильярде О столах О материалах

Jak podłączyć maszynę do pisania do kanalizacji. Jak podłączyć pralkę do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej niezależnie i bez błędów. Jak zrobić ziemię sama

 1. Łączenie maszyny
 2. Do ścieków
 3. Do zaopatrzenia w wodę
 4. Niuanse połączenia zasilania
 5. Maszyna do poziomowania
 6. Sprawdzanie działania pralki po podłączeniu

Kupując pralkę, możesz poprosić o pomoc mistrzów, aby ją podłączyć. Jednak procedura ta jest dość prosta i wielu rzemieślników jest w stanie poradzić sobie z nią samodzielnie. Dowiadujemy się, jak się połączyć pralka bez wzywania specjalistów.

Przede wszystkim występuj prace przygotowawcze : wybierz idealną lokalizację do instalacji. Najczęstsze miejsca to łazienka i kuchnia. Wybierając punkt, w którym można zainstalować pralkę, należy przestrzegać następujących czynników:

Przed podłączeniem wody, urządzenie powinno osiągnąć temperaturę pokojową, więc jeśli gorące letnie dni i zimowe mrozy mają urządzenie stać przez chwilę. Jednocześnie możesz sprawdzić, czy jest wystarczająca ilość wody przy wejściu do pralki. Możesz sprawdzić prawidłowe ciśnienie wody, naciskając co najmniej 3 litry wody przez 15 sekund, gdy krany są całkowicie otwarte.

Jeśli otrzymasz mniej wody w określonym limicie, musisz skontaktować się z hydraulikiem. W przeciwnym razie można podłączyć wąż doprowadzający wodę do wody i delikatnie dokręcić, aby woda nie dostała się nigdzie. Ponadto należy zezwolić na odprowadzanie wody z pralki. Najczęstszym rozwiązaniem jest zainstalowanie węża spustowego na krawędzi wanny lub umywalki. Jednak z tego rozwiązania większość rodzin odmówiła jedynie ze względu na estetykę, wąż odpływowy wystawał w łazience, ale także ze względu na bezpieczeństwo, ponieważ ciśnienie wody często odwadnia się różni się od określonego kierunku, czego wynikiem może być nie tylko łazienka , ale także dom sąsiadów mieszkających pod tobą.

 • bliskie położenie zaopatrzenia w wodę, ścieków i sieć elektryczna , do przeprowadzenia połączenia urządzenia gospodarstwa domowego;
 • harmonia z otaczającym wnętrzem;
 • Podłogi płaskie;
 • wygodna instalacja i obsługa.

Spory dotyczące lokalizacji urządzenia czasami pojawiają się wśród użytkowników. Niektórzy twierdzą, że podłączenie pralki w kuchni to najlepsza opcja jej instalacja, inni wolą łazienkę.

Aby nie stwarzać niepotrzebnych problemów i kosztów finansowych, lepiej jest zainstalować w łazience urządzenie do mycia.

W niektórych mieszkaniach miejskich ten pokój jest raczej niewielki, w którym to przypadku możesz umieścić swojego asystenta pod zlewem, tuż przed dokonaniem zakupu, dokonaj niezbędnych pomiarów, aby wybrać odpowiednią wysokość.

Eksperci mają swój punkt widzenia w kwestiach instalacji:

 1. Standardowe zakwaterowanie znajduje się w łazience, gdzie jest łatwy dostęp do komunikacji, a podłoga jest wyłożona kafelkami.
 2. Kuchnia jest uznawana za możliwą do zaakceptowania opcję, aby zaoszczędzić miejsce w małej łazience, ale tam właśnie kończą się korzyści.
 3. Instalacja na korytarzu jako opcja ekstremalna. Plusy - nie ma potrzeby szukania miejsca w kuchni lub łazience, minusy - potrzebujesz dodatkowego ułożenia komunikacji, a podłączenie do sieci wodociągowej będzie problematyczne.


Plusy - nie ma potrzeby szukania miejsca w kuchni lub łazience, minusy - potrzebujesz dodatkowego ułożenia komunikacji, a podłączenie do sieci wodociągowej będzie problematyczne

Po przemyśleniu wszystkich opcji i wyborze miejsca instalacji przechodzimy do następnego etapu przygotowania - demontażu części myjni, które służą jako korki, tłumiki podczas transportu.

Każdy mistrz z centrum serwisowego potwierdzi, że jest to bardzo ważny etap przygotowania. Jeśli nie zostanie ukończone, przy rozruchu ważne jednostki pralki ulegną awarii.

Najpierw usuwamy śruby transportowe, a następnie pręty z drzewa, wsporniki bezpieczeństwa. W instrukcji znajdziesz artykuł „Jak samemu odblokować urządzenie gospodarstwa domowego”, gdzie wszystko jest szczegółowo opisane.

Łączenie maszyny

Podłączenie pralki własnymi rękami nie jest trudnym zadaniem dla tych, którzy są dobrze zorientowani technicznie, inteligentnie kontrolowani za pomocą różnych narzędzi i mają minimalną wiedzę na temat obsługi rur, adapterów i armatury. Jeśli to wszystko jest ci nieznane, lepiej jest skontaktować się ze specjalistami, po tym, jak dowiesz się, ile wezwania kapitana do kosztów domu.

Schemat podłączenia pralki do komunikacji jest pokazany na zdjęciu, przyjrzymy się każdemu działaniu bardziej szczegółowo.


Schemat podłączenia pralki do komunikacji jest pokazany na zdjęciu, przyjrzymy się każdemu działaniu bardziej szczegółowo

Do ścieków

Na pierwszy rzut oka łatwo jest zorganizować odprowadzanie wody z samochodu do kanalizacji ściekowej, ale w praktyce wszystko zależy od cech połączenia, które przeprowadza się dwoma głównymi metodami:

 1. Tymczasowe połączenie, gdy wąż spustowy zostanie opuszczony do łazienki lub toalety (w połączeniu).
 2. Stacjonarne - wstawka jest przeprowadzana w kanalizacji, a tutaj użytkownicy często napotykają pewne trudności.

Jest przeprowadzana z uwzględnieniem następujących wymagań:

 • długość węża spustowego nie powinna być zbyt duża, ponieważ zwiększy to obciążenie pompy spustowej i może przed czasem nie;
 • po podłączeniu odpływu do syfonu wykluczasz uderzenie nieprzyjemne zapachy w maszynie z kanału, co jest niezaprzeczalną zaletą.

To ważne! Aby prawidłowo opróżnić wąż z syfonu, powinien znajdować się co najmniej 50 cm od poziomu podłogi. Ta sama zasada powinna być przestrzegana podczas tymczasowego odprowadzania do łazienki lub umywalki w celu umycia.

Wąż spustowy jest podłączony do syfonu zlewu do mycia lub ścieków, jak pokazano na zdjęciu. W rezultacie połączenie będzie wystarczająco ciasne .


W rezultacie połączenie będzie wystarczająco ciasne

Do zaopatrzenia w wodę

Gospodarz musi wiedzieć, jak podłączyć pralkę do komunikacji z systemem zaopatrzenia w wodę, bez budowania węża do napełniania z armaturą od producenta. Jeśli maszyna znajduje się w odległości większej niż trzy metry od rury wodnej, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie osobnego połączenia za pomocą metalowa rura dla zagwarantowania eliminacji wycieków w najbardziej niewygodnym miejscu.

W miejscu połączenia obowiązkowe jest zainstalowanie trójnika, oddzielnego zaworu do wyłączania wody w nagłych przypadkach.

Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w pewnej odległości od długości węża wypełniającego, łatwo będzie podłączyć pralkę na jeden ze sposobów (patrz zdjęcie).


Rozważ schemat połączenia poprzez oddzielny zawór (zawór końcowy). Do tego potrzebny jest zacisk wpuszczany z tuleją prowadzącą i gumową uszczelką lub trójnikiem.

Procedura:

 1. Zacisk jest ostrożnie wkręcany w rurę wodną z tuleją.
 2. Rura jest wiercona za pomocą wiertła i podłączana do zacisku lub odcinka rury (wtedy na tym drugim końcu jest zainstalowany zawór końcowy).
 3. Na końcu rury wykonaj gwint identyczny z gwintem zacisku.
 4. Gwint zewnętrzny jest zamykany za pomocą uszczelniacza lub taśmy FUM.
 5. Następnie zawór końcowy z siłą rany rura zewnętrzna a wąż pralki jest podłączony do drugiego końca.
 6. Koniec węża jest podłączony do maszyny do pisania.
 7. Na ostatnim etapie wszystko jest sprawdzane pod kątem wycieków.

Podczas łączenia konieczne jest spełnienie podstawowych i raczej ważnych wymagań:

 1. Nie układaj węża w miejscach, w których istnieje ryzyko ewentualnych uszkodzeń mechanicznych.
 2. W żadnym wypadku nie zezwalaj na jego najmniejsze rozciągnięcie, ponieważ deformacja może wystąpić z powodu wibracji maszyny przy maksymalnej prędkości. Wąż musi być całkowicie wolny.
 3. Wszystkie połączenia muszą być niezawodne i zapewniać 100% szczelności.
 4. Przed wejściem do pralki można zainstalować filtr chroniący wszystkie systemy przed drobnymi cząstkami i rdzą, przyniesie to korzyści tylko jednostce i wydłuży jej żywotność.

Jeśli spełnisz te wymagania, podłoga w pomieszczeniu będzie stale sucha wlewając wodę do urządzenia gospodarstwa domowego. To wszystkie sztuczki, jak samodzielnie zorganizować podłączenie pralki do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Niuanse połączenia zasilania

Urządzenia tej klasy, takie jak urządzenie myjące, mają bardzo wysoki poziom zużycia. energia elektryczna w granicach 1,5-2,5 kW. Ponadto są one w stałym kontakcie z wodą, więc podłączenie pralki do prądu własnymi rękami musi być wykonane zgodnie ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa elektrycznego.

Gdy mieszkanie jest wykonane na bazie drutów aluminiowych, konieczne jest przeprowadzenie osobnego - z drut miedziany składający się z trzech żył o przekroju 1,5 metra kwadratowego. mm, oddzielny AZO (wyłącznik) i RCD (wyłącznik różnicowoprądowy). W szczególności dotyczy to starych domów. Kabel musi być wybrany typem NYM z potrójnym systemem izolacji, dobrą sztywnością, wygodną do układania w ścianach.

Podczas samodzielnego podłączania pralki do źródła zasilania należy wiedzieć, że urządzenie gospodarstwa domowego jest podłączone do oddzielnego, odpornego na wilgoć gniazda. Kupując, pamiętaj; im wyższy stopień ochrony (tylko 8), tym lepiej. Gniazdo jest podłączone do panelu elektrycznego za pomocą oddzielnego przełącznika o wartości nominalnej co najmniej 25 A.

Gdy urządzenie gospodarstwa domowego znajduje się w łazience, konieczne jest odłączenie samochodu od prysznica, aby uniknąć porażenia prądem.

Jeśli nie ma uziemienia, to jeśli maszyna działa nieprawidłowo podczas pracy, istnieje realne niebezpieczeństwo porażenia prądem. W żadnym wypadku nie dotykaj obudowy, uniemożliwiaj dzieciom wejście do pokoju, gdy pranie jest włączone.

Połącz się z centralą w następujący sposób:

 • niebieski rdzeń łączy się z zerem;
 • zielono-żółty przewód - uziemienie, jest przymocowany do oddzielnej śruby na korpusie osłony;
 • faza - do oddzielnego przełącznika lub RCD.

Nowoczesne urządzenia myjące muszą być połączone z urządzeniem zabezpieczającym, które chroni przed niepożądanymi skutkami prądu elektrycznego. Urządzenie musi mieć następujące parametry: natężenie prądu 16-32 A i szybkość wycieku - 10-30 mA.

Gdy mieszkanie jest bez uziemienia , jak większość w Federacji Rosyjskiej, połączenie musi być wykonane zgodnie ze schematem pokazanym na rysunku. Z niezależnym połączeniem z panelem elektrycznym na podłodze na klatce schodowej budynek mieszkalny , skonsultuj się z elektrykiem z działu mieszkaniowego lub poproś go o wykonanie tych czynności za opłatą.


Z niezależnym połączeniem z panelem elektrycznym na podłodze na klatce schodowej  budynek mieszkalny  , skonsultuj się z elektrykiem z działu mieszkaniowego lub poproś go o wykonanie tych czynności za opłatą

To ważne! Jeśli połączenie jest nieprawidłowe, przewód neutralny przepala się i istnieje realne niebezpieczeństwo porażenia prądem.

Aby prawidłowo podłączyć się do domowej sieci elektrycznej pralki, musisz ściśle przestrzegać następujących zaleceń:

 1. Układamy autonomiczną linię energetyczną do miejsca instalacji urządzenia gospodarstwa domowego. W tym celu plastikowe pudełka różnych rozmiarów, które się nie zepsują, będą idealnie pasować. wygląd mieszkania
 2. Zaangażuj się wyłącznik automatyczny , zainstaluj oddzielne ochronne urządzenie wyłączające w panelu: wtedy w przypadku problemów z urządzeniem, zasilanie zostanie wyłączone tylko do niego, a całe mieszkanie nie zostanie odłączone od zasilania.
 3. Używaj tylko zalecanych schematów, które spełniają cechy techniczne i operacyjne; okablowanie musi również spełniać cele.

Osobno chcę zwrócić uwagę na położenie wylotu dla połączenia: nie powinno być umieszczone poniżej 60 cm od poziomu podłogi i nie dalej niż 130 cm od korpusu maszyny.

Musimy pamiętać, że połączenie elektryczne pralki jest najtrudniejsze. Jeśli masz znajomego elektryka, skorzystaj z jego pomocy: prawdopodobnie wie, jak prawidłowo podłączyć pralkę.

Maszyna do poziomowania

Pralka powinna stać ściśle poziomo , co odbywa się za pomocą poziomu konstrukcji, odchylenia są dozwolone nie więcej niż 2 stopnie. Poziom jest ustawiony na górna część obudowy. Wyrównanie odbywa się za pomocą nóżek o regulowanej wysokości, a po ich zakończeniu wymyślone zostaną specjalne nakrętki - za pomocą klucza, dokręć je przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, ale bez fanatyzmu.

Pod pralką umieść gumową matę, aby stopy nie zsuwały się. Wyrównywanie jednostki poprzez umieszczanie obcych ciał pod nogami jest surowo zabronione: jeśli wibrują, mogą się ślizgać, a wszystkie twoje wysiłki będą daremne.

Konieczne jest poprawne technologicznie ustawienie korpusu maszyny, po prostu postępuj zgodnie z zaleceniami ekspertów:

 1. Jeśli podłoga jest płaska, nogi są pewnie przymocowane do gumowej maty , wtedy pralka stanie bezpiecznie.
 2. Sprawdź, czy instalacja jest możliwa w najprostszy sposób. Kliknij przeciwległe rogi sprawy: jeśli maszyna nie porusza się, wszystkie środki wyrównania są wykonywane idealnie.

Sprawdzanie działania pralki po podłączeniu

Możesz dowiedzieć się, czy wszystkie prace zostały wykonane poprawnie, stosując następujące kryteria:

 1. Zbiornik pralki jest napełniany wodą przez krótki okres czasu i do żądanego znaku.
 2. Bęben obraca się równomiernie.
 3. Brak wycieku.
 4. Woda zaczyna się nagrzewać po 5-6 minutach po napełnieniu zbiornika.
 5. Odpływ działa dobrze.
 6. Nie ma awarii podczas cyklu wirowania.
 7. Podczas pracy maszyny nie ma żadnego obcego hałasu.

Przy instalacji i podłączeniu pralki należy wziąć pod uwagę cechy każdego modelu. Pomoże w tej załączonej instrukcji.

 

Специальные предложения

 

Rambler's Top100   Рейтинг@Mail.ru   Яндекс цитирования