(495) 500-26-34; (963) 778-01-41
О бильярде О столах О материалах

Jak zbudować dom podkładów?

 1. Czy mogę mieszkać w domu śpiących?
 2. Jak zbudować dom podkładów?
 3. Dekoracja domu
 4. Zdjęcie

Obecnie zwykłe materiały budowlane są drogie

Obecnie zwykłe materiały budowlane są drogie. Dlatego osoby z ograniczonym budżetem muszą zwrócić uwagę na nietypowe sposoby budowania mieszkań. Stare podkłady kolejowe są używane od dziesięcioleci. A dom śpiących własnymi rękami - najbardziej ekonomiczna wersja konstrukcji z litego drewna.

Podkłady są prętami z drewna iglastego, impregnowanymi specjalną mieszanką - kreozotem. Ta mieszanina fenoli jest stosowana jako środek antyseptyczny, chroni drewno w ziemi przed gniciem i rozmnażaniem się bakterii, a także uszkodzenia przez owady i gryzonie.

Domy z podkładów są ciepłe i suche, dobrze wytrzymują trzęsienia ziemi, w przeciwieństwie do cegieł i płyt. Do budowy jednopiętrowego domu z bali o wymiarach 10x10 m potrzebne będzie około 350 mocnych kawałków drewna bez wad powierzchni. Możesz je kupić w pobliskich biurach kolejowych, które wykonują naprawy torów. Obecnie masowo zastępuje części drewniane do betonu zbrojonego. Dealerzy używani są również zaangażowani w sprzedaż przestarzałych podpór, ale, jak rozumiesz, ich ceny są 2-3 razy wyższe niż nominalne.

Czy mogę mieszkać w domu śpiących?

Budynek mieszkalny

Kreozot jest związkiem chemicznym niebezpiecznym dla ludzi. Jego opary powodują obrzęk twarzy i rąk, a bezpośredni kontakt ze skórą może spowodować oparzenia. Istnieją nawet dowody, że ma on właściwości rakotwórcze i może powodować raka. Czy można bezpiecznie mieszkać w domu nasączonym podobną substancją?

Po pierwsze, możesz używać tylko starych podkładów, położyć się na ziemi. Średni czas ich służby wynosi 15 lub 20 lat. W tym czasie, pod słońcem i deszczem, drewno traci większość impregnacji i nieprzyjemnego zapachu. W takich próbkach zawartość chemii jest mniejsza i są one tańsze.

Zwróć uwagę! Nie można budować z nowych nieużywanych podkładów. Zapach świeżego kreozotu jest ostry i stabilny, będzie cię nieustannie nawiedzał, nasilając się w upalne dni. Mieszanina fenoli jest oleistą cieczą, która może przenikać przez każdą warstwę: kit, tapetę lub gips - i pozostawiać żółtawe plamy na ścianach.

Po drugie, konieczne będzie staranne wykończenie od wewnątrz, aby zmniejszyć ryzyko kontaktu z pozostałymi oparami. Zewnętrzne ściany wokół obwodu są zszywane od wewnątrz membraną, która zapobiega przedostawaniu się kreozotu do pomieszczenia. Na zewnątrz natomiast znajduje się dobrze wentylowana fasada. Podczas wznoszenia wewnętrznych przegród lepiej jest porzucić podkłady i użyć zwykłego drewna lub innych materiałów.

Po trzecie, metody produkcji i obsługi podpór szynowych różnią się. Niektóre produkty są przesiąknięte środkiem antyseptycznym, inne - tylko 3-5 cm.

Jak zbudować dom podkładów?

Mocowanie podkładów

Zajmując się materiałami budowlanymi, porozmawiajmy bezpośrednio o instalacji:

 • Do budowy podkładów, a także wszystkich drewnianych domów, wystarcza podpór kolumn. Jeśli planuje się piwnicę lub piwnicę, wówczas na obwodzie wylewa się podkład pasowy. Warstwa hydroizolacyjna musi być ułożona wzdłuż górnej części taśmy lub rusztu przed położeniem domu z bali.
 • Pierwszy drewniany rząd jest przymocowany do betonowej podstawy długimi, przykręcanymi śrubami o skoku 1 m. Pręty równoległe są ułożone płasko, szerokie na siebie. Zwiększa to zużycie materiału, ale dom okazuje się cieplejszy, a rama jest równa i gęsta, bez dużych przerw.
 • Podkłady są kilku rodzajów, z różnymi parametrami geometrycznymi, dlatego dla każdego rzędu konieczne jest wybranie części o tym samym rozmiarze. Sąsiadujące bloki są połączone „w kolec” i przymocowane do wsporników budowlanych.

Układanie narożników podkładów

 • Pomiędzy rzędami podkładów mocuje się szpilkami lub żelaznymi wspornikami na obu końcach. Otwory dla nich są wiercone z nacięciem 50–70 cm od końców.
 • Podczas wykonywania murów pion jest sprawdzany na wewnętrznej stronie ścian według poziomu i pionu. Nieregularności na zewnątrz ukrywają elewację.
 • W rogach domu z bali co 3 belki wzmacniają metalowe kwadraty. Ponadto, aby nadać sztywności konstrukcji z każdej strony, skośne stalowe taśmy o grubości 4 mm i szerokości 20-30 mm.
 • W ścianach między otworami okiennymi podkłady można zainstalować pionowo. Szczeliny między prętami zagęściły się i ogrzały, wypełniając luki za pomocą holowania lub wełny szklanej.

Dekoracja domu

Wystrój domu

Dom z bali wykonany z ciemnego drewna nie wygląda zbyt elegancko, więc na zakończenie konieczne jest wykończenie po obu stronach.

Wewnętrzna podszewka ma chronić opary kreozotu przed wejściem do pomieszczenia. Spieniona folia polietylenowa o grubości 200–300 μm nadaje się jako trwały materiał izolacyjny (również niedrogi).

Zwróć uwagę! Wszystkie szwy i połączenia muszą być starannie przyklejone taśmą konstrukcyjną lub wypełnione pianką.

Następnie skrzynka jest zapakowana na membranę, a płyta gipsowo-kartonowa jest naprawiona. Wszystkie pęknięcia i połączenie arkuszy z otworami okiennymi i drzwiowymi są starannie wypełnione pajęczynami z włókna szklanego. Aby zwiększyć ochronę przed zapachami, można dodatkowo pokryć zagruntowaną powierzchnię płyty gipsowej farbą.

Aby zwiększyć ochronę przed zapachami, można dodatkowo pokryć zagruntowaną powierzchnię płyty gipsowej farbą

Wentylowany układ elewacji

Z zewnątrz struktura podkładów wymaga wentylowanej fasady z możliwością zwietrzenia antyseptycznego. Z tego powodu, dla zewnętrznej izolacji domu, lepiej jest wziąć mineralną wełnę kamienną niż pianę, a podobne materiały - ściana powinna „oddychać”.

Po pierwsze, pionowa skrzynia wykonana jest z prętów o przekroju 50x50 mm. Grzałka jest zamocowana między nimi, dlatego zaleca się wybór odstępu siatki w zależności od szerokości rolki lub płyty. Od góry izolator ciepła jest zamknięty wiatroszczelną membraną. Następnie, aby przewietrzyć elewację i swobodnie odparować impregnację chemiczną i wilgoć, konieczne jest pozostawienie niewielkiej szczeliny powietrznej między warstwą wykończeniową a izolacją.

W związku z tym zainstalowana jest łatwa kontrobreshetka drewnianych listew 30x30 mm. Ozdobiona jest dekoracyjna dekoracja domu. Najczęściej używany metal lub siding winylowy. Inną opcją jest wykładzina drewniana lub PCV lub cegła licowa.

Zdjęcie

Podkłady impregnowane kreozotem Podkłady impregnowane kreozotem  Układanie trzeciego rzędu  Podkłady w budownictwie  Konieczne jest wykonanie elewacji wentylowanej Zobacz także: Układanie trzeciego rzędu Podkłady w budownictwie Konieczne jest wykonanie elewacji wentylowanej Zobacz także:

 • Kto może sprzedawać warzywa z kraju?
 • Czy możesz zostać ukarany grzywną za używanie obornika?
 • Jeż - zjadacz szkodników. Jaki jest pożytek z takiego sąsiada w kraju?
 • Po co jest hilling?
 • Nakarm pomidory. Po co nawozić łóżka rybami?
 • Dlaczego w pomidorze powstają niezwykłe kwiaty?
 • Czy mogę mieszkać w domu śpiących?
  Jak zbudować dom podkładów?
  Czy mogę mieszkać w domu śpiących?
  Czy można bezpiecznie mieszkać w domu nasączonym podobną substancją?
  Jak zbudować dom podkładów?
  Czy możesz zostać ukarany grzywną za używanie obornika?
  Jaki jest pożytek z takiego sąsiada w kraju?
  Po co jest hilling?
  Po co nawozić łóżka rybami?
  Dlaczego w pomidorze powstają niezwykłe kwiaty?
   

  Специальные предложения

   

  Rambler's Top100   Рейтинг@Mail.ru   Яндекс цитирования