(495) 500-26-34; (963) 778-01-41
О бильярде О столах О материалах

Wybór fotoreportażu do oświetlenia ulicznego

 1. Rodzaje i cechy techniczne fotorejestracji
 2. Rodzaje fotoprzekaźników
 3. Charakterystyka techniczna fotorejestracji
 4. Połączenie fotokomórki
 5. Podłączenie fotokomórki ze zintegrowanym zasilaczem
 6. Połączenie fotokomórki ze zdalną fotokomórką
 7. Wniosek

Różne modyfikacje fotorejestracji

Nowoczesne technologie coraz bardziej wkraczają w nasze życie, a fotokomórki do oświetlenia są jednym z najwyraźniejszych przykładów tego postępu. Przecież to proste urządzenie pozwala nie tylko zaoszczędzić dużo, ale także znacznie uprościć życie.

Wszystko to sprawia, że ​​koszt tej innowacji jest rozsądny, a okres spłaty wynosi mniej niż rok.

Rodzaje i cechy techniczne fotorejestracji

Ze względu na fakt, że fotopowłoki znalazły szerokie zastosowanie, na rynku prezentowany jest szeroki wybór modeli z szeroką gamą danych technicznych i parametrów. Modele różnią się sposobem podłączenia, instalacją, zawartością techniczną i wieloma innymi parametrami. Dlatego, aby nie przepłacać i nie kupować modelu, który idealnie spełnia Twoje wymagania, zwróćmy szczególną uwagę na te parametry.

Rodzaje fotoprzekaźników

Zdjęcie przedstawia przekaźnik zdjęć z dodatkową funkcjonalnością.

Więc:

 • Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że fotokomórka do oświetlenia ulicznego może być wbudowana w jednostkę zasilającą lub może być zdalna. Wbudowane modele to pojedyncze urządzenie, które jest instalowane bezpośrednio na ulicy. Ma dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale często potrafi przełączać tylko małe prądy do 16A. Oczywiście są wbudowane modele przeznaczone do przełączania i wysokich prądów, ale cena takich urządzeń jest znacznie wyższa.
 • Fotokomórka ze zdalną fotokomórką składa się z dwóch oddzielnych elementów. Pierwszym jest bezpośrednio urządzenie przełączające, które jest zainstalowane w centrali. Druga to sama fotokomórka, która jest zainstalowana w otwartej przestrzeni i połączona z urządzeniem przełączającym za pomocą przewodów. Prąd znamionowy takiej fotokomórki może osiągnąć 63A i więcej.
 • Kolejną ważną różnicą fotorejestracji jest jej funkcjonalne wypełnienie. Tak więc wiele z nich zawiera nie tylko fotokomórkę, ale także czujnik ruchu. Zwiększa to znacznie kontrolę oświetlenia, a także zmniejsza koszty.
 • Ponadto istnieje fotoczujnik na oświetlenie, który jest połączony z zegarem. Pozwala to włączyć oświetlenie nie tylko, gdy jest ciemno, ale także o określonej godzinie. Ponadto taką fotokomórkę można zaprogramować w cyklach rocznych i innych parametrach czasowych.
 • Istnieją przekaźniki, które łączą wszystkie te funkcje. Pozwala to zaprogramować włączanie i wyłączanie oświetlenia, łącząc różne parametry. Ale szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem przypadków, w których ich pełna funkcjonalność była wykorzystywana w takich przekaźnikach zdjęć.

Charakterystyka techniczna fotorejestracji

Instalacja przekaźnika fotograficznego

Więc:

 • Przede wszystkim jest to napięcie, do którego przeznaczony jest przekaźnik fotograficzny. Może to być 220V lub 380V. Do indywidualnego użytku jest dość dużo urządzeń na 220B. Jeśli planujesz włączyć oświetlenie małego obiektu przemysłowego z tej fotorelacji, to oczywiście urządzenia 380V będą idealnym rozwiązaniem. Oczywiście nadal istnieją urządzenia 12 i 42 V, ale są one używane bardzo rzadko.
 • Wybierając przekaźnik fotograficzny odłączający oświetlenie, zwróć szczególną uwagę na jego prąd znamionowy. Obecnie na rynku są modele o nominałach 6, 10, 16, 32, 40 i 63A. Wyboru należy dokonać na podstawie mocy znamionowej sieci oświetlenia.
 • Innym ważnym parametrem jest możliwość regulacji oświetlenia, przy którym będzie działać fotokomórka. Zwykle limit regulacji może wahać się od 2 do 100 Lx, ale możliwe są inne opcje. Dlatego, jeśli masz jakieś specjalne wymagania dotyczące poziomu oświetlenia, zwróć uwagę na ten parametr.
 • Ze względu na fakt, że wiele fotokomórek jest przeznaczonych do instalacji na zewnątrz, należy zwrócić uwagę na stopień ich ochrony. Jest wskazywany przez liczby po skrócie IP.

Zwróć uwagę! Pierwsza liczba wskazuje na ochronę przed kurzem i może zmieniać się do 6, co oznacza pełną pyłoszczelność. Druga cyfra może się różnić do 8 i oznacza wodoodporność produktu. Dlatego, jeśli chcesz dostosować, na przykład, oświetlenie do fotografii w pomieszczeniach, wystarczy IP40. W przypadku instalacji na zewnątrz lepiej jest użyć przekaźnika fotograficznego o IP44 i wyższej.

 • Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze fotoreportażu, będzie opóźnienie włączenia i wyłączenia. Zwykle można go regulować od 5 do 90 sekund, ale możliwe są inne opcje. Znaczenie tego parametru zależy tylko od projektu.

Połączenie fotokomórki

Niestety, nie ma jednego standardu podłączenia przekaźnika fotograficznego, a każdy producent oferuje własną metodę. Ale ogólnie rzecz biorąc, są one prawie nie do odróżnienia, a głównym problemem, jeśli zacząłeś łączyć fotokomórki własnymi rękami, może stać się przekaźnik ze zdalną fotokomórką.

Dlatego w naszym artykule rozważymy prawie wszystkie możliwe opcje połączenia.

Podłączenie fotokomórki ze zintegrowanym zasilaczem

Podłączenie fotokomórki z wbudowanym zasilaczem

 • Najprostsze przekaźniki fotograficzne ze zintegrowanym zasilaczem mają zwykle trzy przewody. Z których dwa przewody łączą przewody fazowe, a trzeci - zero. Podłączenie przewodu ochronnego zwykle nie jest zapewnione.
 • Aby połączyć się, najpierw usuń napięcie z części obwodu, w której ma być praca.
 • Następnie do wyjścia „L1” (można zastosować inne oznaczenie wyjścia) podłączamy przewód fazowy pochodzący z wyłącznika zasilania.
 • Do wniosku „L2” podłączamy przewód fazowy, do którego podłączone są nasze urządzenia oświetleniowe.
 • Do wniosku „N” podłącz przewód neutralny. Jest to konieczne, aby fotokomórka mogła normalnie włączyć oświetlenie.
 • Teraz, po dokonaniu wszystkich niezbędnych zmian, możesz zasilić i przetestować nasz przekaźnik zdjęć.

Połączenie fotokomórki ze zdalną fotokomórką

Połączenie fotokomórki ze zdalną fotokomórką

Cechą przekaźnika fotograficznego ze zdalnym elementem jest lokalizacja samego czujnika, oddzielona od jednostki mocy. Fotokomórka do włączania oświetlenia jest podłączana oddzielnie, w związku z tym takie jednostki mają pięć wniosków.

 • Aby podłączyć taką fotoprzekaźnik, musisz najpierw podłączyć przewody zasilania. Odbywa się to dokładnie tak, jak podłączenie przekaźnika fotograficznego z wbudowanym zasilaczem.

Zwróć uwagę! Niektóre jednostki mocy z czujnikiem zdalnym mają możliwość łączenia kilku różnych grup oświetlenia jednocześnie. W związku z tym takie jednostki będą miały cztery lub więcej wyjść fazowych. Połączenie odbywa się z dwoma sparowanymi wyjściami.

 • Następnie możemy podłączyć bezpośrednio fotokomórki, aby włączyć oświetlenie. Aby to zrobić, mamy dwa wnioski, które są odpowiednio oznaczone. To oznaczenie znacznie różni się od różnych producentów, ale w większości przypadków reprezentuje czujnik.
 • Po wykonaniu wszystkich niezbędnych ustawień możemy zasilić i przetestować działanie naszego obwodu.

Wniosek

Mamy ogromną nadzieję, że nasza instrukcja pozwoli Ci wybrać i połączyć dowolną fotoreportaż. I możesz docenić jego wygodę, wydajność i prostotę.

Film opublikowany na naszej stronie pozwoli Ci lepiej zorganizować oświetlenie zewnętrzne.

 

Специальные предложения

 

Rambler's Top100   Рейтинг@Mail.ru   Яндекс цитирования